Na Pravnom fakultetu Univerziteta Union se od 1.- 5. juna 2015. godine održala evropska runda takmičenja iz oblasti svemirskog prava – Manfred Lachs Space Law Moot Court Competition. Kao domaćini ugostili smo 15 ekipa iz devet zemalja Evrope – Poljske, Francuske, Grčke, Holandije, Nemačke, Velike Britanije, Finske, Rumunije i Srbije. Finale takmičenja održano je 5. juna 2015. godine u svečanoj sali Doma Narodne skupštine Republike Srbije između pobednika polufinalnih rundi – Grčke i Velike Britanije. Pobedu je odneo tim iz Grčke sa svojim ubedljivim argumentima i samouverenim nastupom. Odluku o izboru pobednika donelo je veće međunarodnih sudija, najvećih stručnjaka iz oblasti svemirskog prava u sastavu: Prof. Sergio Marchisio, Prof. Marco Ferrazzani i Prof. Steven Freeland.

Tim našeg fakulteta koji su predvodile studentkinje Andreja Španjević i Nataša Matijević, sa takmičarima Nikolom Stanojevićem i Anom Stojanović na ovom takmičenju predstavljao je Republiku Srbiju i zauzeo četvrto mesto. Grčki tim, pobednik evropske runde, predstavljao je Evropu na svetskom finalu koje se održalo u Jerusalimu u oktobru iste godine osvojivši drugo mesto.

Beograd, oktobar 2015. godine