Na 26. takmičenju u besedništvu “Sirmium lux verbi” održanom u Sremskoj Mitrovici 2. septembra 2017. godine studenti osnovnih i master studija Pravnog fakulteta Univerziteta Union u Beogradu, u konkurenciji 21 takmičara iz Srbije i Republike Srpske, svojim besedama osvojili su 4 nagrade:

• Stefan Dragićević, student III godine, osvojio je I nagradu u kategoriji “ex tempore” (improvizacije),
  • Milan Mutapčić, apsolvent, osvojio je II nagradu, u kategoriji autorske besede,
  • Andreja Bošković, studentkinja master studija, osvojila je III nagradu u kategoriji “ex tempore”,
  • Katarina Stevanović, apsolventkinja, osvojila je specijalnu nagradu advokatske kancelarije Jelkić iz Beograda.

Tako je četvoro “unionista” na ovom takmičenje postiglo ekipno najbolji rezultat.

Zapažen nastup imao je i Stefan Ćuković, student master studija.

Besednike “unioniste” pripremali su  Svetlana Gradinac i Dejan Milić, predavači retorike na našem fakultetu.

besednistvo-2017-2

besednistvo-2017-4