PRAVNI FAKULTET UNIVERZITETA UNION U BEOGRADU
ORGANIZUJE STRUČNI SKUP  POD NAZIVOM

„U SUSRET NOVOM ZAKONU O PRESAĐIVANJU LJUDSKIH ORGANA“

17. OKTOBAR 2018. GODINE

Pravni fakultet Univerziteta Union u Beogradu organizovaće 17. oktobra 2018. godine stručni skup pod nazivom „U SUSRET NOVOM ZAKONU O PRESAĐIVANJU LJUDSKIH ORGANA“. Stručni skup ima za cilj afirmisanje važnosti doniranja organa kao znaka humanosti, solidarnosti i plemenitosti kao i analizu i ocenu predloženog Zakona o presađivanju ljudskih organa.

Vlada Republike Srbije predložila je u maju mesecu ove godine usvajanje novog Zakona o presađivanju ljudskih organa. Očekuje se da ovaj predlog zakona uđe u skupštinsku proceduru u drugoj polovini tekuće godine. Nova rešenja, između ostalog, uvode i takozvano ”pretpostavljeno donorstvo” koje je uslovljeno pristankom porodice. Šta to tačno znači za potencijalne kandidate za presađivanje organa, šta za donore, koji su medicinski a koji pravni izazovi i dileme koje takvo rešenje nosi sa sobom, samo su neke su od tema o kojima će na ovom stručnom skupu raspravljati univerzitetski profesori, lekari, sudije, advokati, pravnici, psiholozi, predstavnici drugih državnih organa i ustanova, nevladinih organizacija i medija.

Agenda stručnog skupa biće objavljena naknadno.

Na skupu će biti i promocija knjige doc. dr Jelene Simić “LEKARSKA GREŠKA”

S poštovanjem,
Pravni fakultet Univerziteta Union u Beogradu