Pravni fakultet Univerziteta Union Vas poziva na predavanje iz oblasti svemirskog prava pod nazivom “Imovinskopravni odnosi u svemiru i pitanje odgovornosti za štetu” koje će se održati u četvrtak, 20. aprila 2017. godine u srednjoj sali Pravnog fakulteta Univerziteta Union sa početkom u 18:00 časova.

Na predavanju prisutni će moći da se upoznaju sa nastankom, osnovama i važećim pravnim okvirom svemirskog prava, imovinskopravnim odnosima i pitanjem privatne svojine u svemiru, kao i sa temom odgovornosti za štetu nastalu u svemiru i na Zemlji.

Posebno pozivamo studente svih godina studija Pravnog fakulteta Univerziteta Union da prisustvuju predavanju, jer će biti reči o predstojećem međunarodnom takmičenju iz svemirskog prava.

Predavanje će održati Milan Mijović, doktorand Pravnog fakulteta Univerziteta Union, član Medjunarodnog instituta za svemirsko pravo i član Haške grupe za pitanja resursa iz svemira i Nina Nikolić, master prava, Pravni fakultet Univerziteta u Beogradu.

POZIVNICA