milan-mijovic_un-russia-6Na poziv Ujedinjenih nacija, doktorand svemirskog prava Pravnog fakulteta Univerziteta Union i predsednik Kancelarije Srbije za svemirske nauke, istraživanja i razvoj Milan Mijović, učestvovao je na kongresu Ujedinjenih nacija koji se održao početkom novembra u Samari u Rusiji. Nakon predstavljanja projekta osnivanja Srpske svemirske agencije na Međunarodnom astronautičkom kongresu i Ujedinjenim nacijama u Gvadalahari u oktobru 2016. godine, nastavio je razgovore sa međunarodnim akterima, a sve sa ciljem uključivanja Srbije u svemirski sektor.

Na kongresu je predstavio svoj rad o uspostavljanju saradnje između država Balkana, a sa ciljem zajedničkog pristupa međunarodnoj svemirskoj zajednici. Takođe, uspostavio je akademsku saradnju sa Univerzitetom u Samari koji je bio domaćin konferencije.

milan-mijovic_un-russia-3

milan-mijovic_un-russia-5