Kongres, koji je okupio više od 100 profesora iz 32 zemlje sveta, održan je od 25. do 28. avgusta 2019. godine, a učesnici su imali priliku da razmatraju predstavljene radove iz različitih oblasti intelektualne svojine.

Doc. dr Mario Lukinović predstavio je koautorski rad „Čigota – the first registered geographical indication of origin for services in the world“, koji je privukao veliku pažnju učesnika Kongresa, s obzirom na to da se radi o prvoj geografskoj oznaci za usluge, čime se ruše barijere tradicionalne upotrebe ovog pravnog sredstva i omogućavaju razmatranja novih mogućnosti ovog pravnog instituta. Predsednik udruženja prof. dr Danijel Žerve posebno mu je čestitao na uspešnom izlaganju.

Largest International annual conference on copyright is hosted by VLS. ATRIP Conference participants.(John Russell/Vanderbilt University)

rptnb