Outreach program Međunarodnog krivičnog suda za bivšu Jugoslaviju (MKSJ) poziva sve studente osnovnih studija u Republici Srbiji da učestvuju u konkursu za najbolji esej na temu:

MKSJ: Suđenja za ratne zločine kao važan element suočavanja s prošlošću

Propozicije takmičenja:

• Radove dužine od 5.000 do 10.000 znakova (1,5 – 3 stranice teksta, format A4, font Times New Roman 12pt, jednostruki prored) treba u elektronskoj formi dostaviti na e-mailadresu: sarajevo-outreach@un.org
  • Radovi trebaju sadržati ime i prezime autora, kontakt telefon, godina studija, naziv i adresu fakulteta/univerziteta.
  • Krajnji rok za dostavljanje radova je 18.11.2016. godine u 17:00 sati.
  • Žiri sastavljen od predstavnika Outreach programa, Sudskih veća, Tužilaštva i Sekretarijata MKSJ će odabrati najbolje radove, a imena pobednika takmičenja biće objavljena na vebsajtu MKSJ.
  •   Autorima tri najbolja rada bit će dodijeljene sledeće nagrade:
    • Prenosivi računar ACER Aspire V3-572G-303X – NOT09122, (prva nagrada)
    •  Tablet Asus ZenPad 10 – Z300CG-1L035A (druga nagrada)
    •  Fotoaparat CANON Ixus 170 (Black) (treća nagrada)

Proglašenje pobedničkih radova biće objavljeno 09.12.2016, a nagrade će studentima uručiti predstavnik Sekretarijata MKSJ u BiH do 23.12.2016. godine.
    Nepotpuni radovi neće biti uzeti u razmatranje.
    Učestvovanjem na konkursu učesnici prenose na organizatora pravo objavljivanja, štampanja ili drugog načina upotrebe dela u neograničenom broju primeraka, te daju pristanak da se njihovi lični podaci objave bez ograničenja.

Kontakti za dodatne informacije:

Outreach program MKSJ u Bosni i Hercegovini

U Hagu, 10.10.2016. godine.