Drage studentkinje i studenti,

sa velikim zadovoljstvom vas pozivamo na predavanje prof. dr Dragoljuba Popovića, Pravo na mirno uživanje imovine u praksi Evropskog suda za ljudska prava, u ponedeljak 14. decembra u 14 časova.

Predavanje će biti održano online preko Zoom internet platforme za sve zainteresovane studente našeg Fakulteta u terminu održavanja predavanja na predmetu Svojinsko pravo. Ostali zainteresovani predavanje mogu slušati prijavom na mejl: marko.cenic@pravnifakultet.rs

Predavanje je obavezno za sve studente druge godine osnovnih studija.

Profesor Dragoljub Popović je u period od 2005. do 2015. bio sudija Evropskog suda za ljudska prava u Strazburu, obavljao je dužnost ambasadora Jugoslavije i potom Srbije i Crne Gore u Švajcarskoj, a danas radi kao profesor na više univerziteta. Autor je više knjiga, samostalnih i koautorskih, a učestvovao je i u izradi nekoliko ustavnih nacrta, kako za Srbiju, tako i za državnu zajednicu Srbije i Crne Gore. Objavio je i dva romana.