Poštovane studentkinje i poštovani studenti, u prilogu ovog obaveštenja nalazi se konkurs Kopaoničke škole prirodnog prava na temu PRAVO I SNAGA UMNOSTI, posvećeno osnivaču Kopaoničke škole prirodnog prava akademiku prof. dr Slobodanu Peroviću.

Nagrada se dodeljuje za tri najbolja rada mladih učesnika. Dobitnicima nagrađenih radova biće uručeno pismo počasti (litteras honoris) i omogućeno da svoje radove predstave učesnicima 32. Susreta Kopaoničke škole prirodnog prava – Slobodan Perović. Porodica osnivača Kopaoničke škole prirodnog prava, akademika prof. dr Slobodana Perovića obezbeđuje sredstva za novčani deo nagrade po ovogodišnjem konkursu. Nagradni fond za novčani deo nagrade iznosi 2.250 evra u dinarskoj protivvrednoti, od čega je 1000 evra namenjeno dobitniku prve nagrade, 750 evra dobitniku druge nagrade i 500 evra dobitniku treće nagrade, sve u dinarskoj protivvrednosti. Konkurs je otvoren do 30. avgusta 2019. godine do 17 časova. Za nagradu mogu konkurisati učesnici Kopaoničke škole prirodnog prava do 35 godina starosti, uključujući i studente osnovnih, master i doktorskih studija pravnih fakulteta. Radovi se pišu na srpskom ili engleskom jeziku.

Konkrus